Rescue remedy kvapky - Poradíme vám, ktoré si vybrať !

Rescue Remedy kvapky sú určené na ľahšie zvládanie náročných stresových situácií, ktoré nám prináša každodenný život. Sú takým malým pomocníkom, ktorý je po ruke, keď " to prestávame zvládať! "

Súčasný život je veľmi náročný - stres v práci, starosti o rodinu, finančné zabezpečenie, zdravie, škola, nové výzvy v práci, ale aj problémy najmenších v škôlke, čí medzi rovesníkmi a v neposlednom rade obavy o budúcnosť či dôchodok.

Rescue Remedy kvapky obsahujú základnú kombináciu 5 Bachových esencií, ktoré pomáhajú harmonizovať psychiku a zmierňovať stres.

Sú to tieto Bachove esencie: Cherry Plum - Slivka čerešňoplodá, Impatiens - Netýkavka žliazkatá, Clematis - Plamienok plotný, Rock Rose - Devätorník peniažtekovitý, Star of Betlehem - Bledavka okolíkatá.

Výhody kvapiek Rescue Remedy: Nie sú návykové. Nespôsobujú závislosť. Neovplyvňujú užívanie žiadnych iných liekov. Nespôsobujú alergie. Neutlmujú. Sú vhodné pre všetky vekové kategórie.

Ako si vybrať Rescue remedy kvapky:

Základné Rescue Remedy kvapky sú buď s alkoholom alebo bez alkoholu.

Rescue Remedy kvapky bez alkoholu sú konzervované glycerínom. Glycerín je prírodná látka mierne hustejšej konzistencie. Má sladkastú chuť, ktorá pripomína med.

Rescue Remedy kvapky s alkoholom sú pôvodnou receptúrou Dr. Bacha. Sú konzervované 27% alkoholom.

V čom je rozdiel?

Účinok kvapiek je rovnaký. Obe obsahujú 5 spomenutých Bachových esencií. Rozdiel je len v nosnej látke. Niektorí ľudia uprednostňujú kvapky s alkoholom, pretože ich poznajú a sú na ne zvyknutí. Boli totiž ako prvé v ponuke. Majú s nimi dobrú skúsenosť a chcú len tie. Majú miernu alkoholovú príchuť.

Kvapky s glycerínom sa začali vyrábať práve pre ľudí, ktorí nechceli alebo nemohli užívať kvapky s alkoholom, ale chceli mať kvapky Rescue Remedy. Pri štandartnom užívaní (ako odporúča výrobca 4x denne 4 kvapky do pohára s vodou a vypiť) je množstvo prijatého alkoholu minimálne. Avšak sú ľudia, ktorí nechcú alebo nemôžu prijímať ani takéto minimálne množstvo a pre nich sú práve kvapky v glyceríne.

Je na vás, ktoré kvapky si vyberiete. Zvážte, či by vám minimálne množstvo alkoholu mohlo prekážať.

Kvapky s glycerínom odporúčame jednoznačne tehotným ženám, deťom, seniorom, vodičom, ak užívate nejaké lieky, kde by alkohol mohol byť kontraindikáciou, pri rôznych zdravotných problémoch....atď. (Pokiaľ si nie ste istý, odporúčame vám poradiť sa s vašim lekárom)

Rescue Remedy v spreji

Okrem Základných Rescue Remedy kvapiek existuje aj verzia v spreji. Ide o tie isté kvapky, len sú vo fľaštičke s rozprašovačom a používate ich streknutím pod jazyk. Rescue Remedy v spreji sú tiež vo verzii s alkoholom alebo bez alkoholu.

Rescue Kids kvapky sú pre deti a sú samozrejme bez alkoholu. Obsahujú základnú Rescue Remedy zmes 5 Bachových esencií v glyceríne. navyše sú v plastovej flaštičke kvôli bezpečnosti pri manipulácii v blízkosti malých detí.

Rescue Pets kvapky sú pre zvieratá a sú tiež bez alkoholu. Obsahujú základnú Rescue Remedy zmes 5 Bachových esencií v glyceríne

Podobne je to s Rescue Night kvapkami, ktoré sú určené pre lepší spánok. Obsahujú originálnu zmes 5 Bachových esencií obohatenú o esenciu White Chestnut. Môžete ich užívať vo verzii s alkoholom alebo bez alkoholu. Obe verzie sú v ponuke buď ako klasické kvapky alebo ako sprej.

Označovanie produktov Rescue Remedy

Produkty Rescue Remedy, ktoré obsahujú alkohol, majú už v názve pre ľahké rozlíšenie uvedené "s alkoholom". Všetky ostatné produkty Rescue Remedy, ktoré toto nemajú v názve sú bez alkoholu. V každom produkte je uvedené zloženie, podľa ktorého sa tiež môžete riadiť. 

V prípade akýchkoľvek otázok sa neváhajte na nás obrátiť emailom, či telefonicky. Radi vám poradíme.