Doprava zadarmo pri nákupe nad 50 EUR

Prehľad Bachových esencií

38 Bachových kvetov je rozdelených do 7 skupín, ktoré predstavjú základný konflikt, ktorý nám bráni, aby sme boli v harmónii sami so sebou. V rámci každej skupiny sú jednotlivé kvety, ktoré hlbšie špecifikujú daný emocionálny problém.

Ako si vybrať správnu esenciu ?

Je dôležité, aby ste rozpoznali svoje psychické rozpoloženie, emócie, reakcie a nálady. Na základe sebapozorovania a uvedomenia si vlastných myšlienok, si esenciu môžete vybrať aj sami.

Bachove esencie na pocity strachu

Aspen / Topoľ osikový  Keď máte strach a stavy úzkosti, ale neviete z čoho pramenia. Na pocity neurčitého nevysvetliteľného strachu.

Mimulus / Čarodejka škvrnitá  Na všetky strachy z konkrétnych vecí, ktoré viete pomenovať.

Rock Rose / Devätorník peniažtekovitý  Na pocity bezmocnosti, hrôzy a hlbokých otrasov pri nehodách, nešťastiach...

Cherry Plum / Slivka čerešňoplodá  Pre ľudí, ktorá majú strach, že sa už neovládnu a vybuchnú. Na obavy z nekontrolovateľného správania.

Red Chestnut / Pagaštan pleťový  Pre ľudí, ktorí majú prehané obavy o druhých. Na pocitu neustáleho strachu o blízkych, rodinu, deti...

Bachove esencie na chuť do života

Honeysuckle / Zimolez kozí list  Pre ľudí, ktorý sa neustále vracajú v myšlienkach aj slovách do minulosti. Pomáha vyrovnať sa so smutnými udalosťami.

Clematis / Plamienok Plotný  Pre ľudí, ktorý snívajú za bieleho dňa, nevnímajú realitu, žijú vo vlastnom svete.

Chestnut Bud / Pagaštan konský  Pre ľudí, ktorý stále opakujú tie isté chyby. Nevedia sa poučiť a preto sa v živote nevedia "pohnúť z miesta".

White Chestnut / Pagaštan konský biely  Keď trpíte neodbytnými nekľudnými myšlienkami, ktoré sa vám v mysli stále vracajú.

Wild Rose / Ruža šípová  Pre ľudí, ktorý rezignovali na svoju životnú situáciu a sú apatický bez snahy o zlepšenie.

Mustard / Horčica roľná  Pomáha pri stavoch depresie a melanchólie, ktoré prichádzajú z ničoho nič.

Olive / Oliva európska  pre ľudí, ktorí sú telesne aj duševne úplne vyčerpaní. Na únavu z práce, štúdia, osobných problémov, choroby..

Bachove esencie - keď chcete byť bližšie k ostatným

Heather / Vres obyčajný  Pre ľudí, ktorí neustále rozprávajú o sebe. Potrebujú poslucháča a chcú byť stredobodom pozornosti.

Impatiens / Netýkavka žliazkatá  Pre ľudí, ktorí chcú všetko urobiť rýchlo a sú veľmi netrpezliví. Často sú nervózni a podráždení.

Water Violet / Perutník močiarny  Pre kľudných a schopných ľudí, ktorí nikdy nežiadajú druhých o radu. Je pre nich ťažké sa otvoriť druhým.

Bachove esencie - keď chcete spoznať svoju myseľ

Hornbeam / Hrab obyčajný  Pre ľudí, ktorý sa prebúdzajú bez energie. Pomáha pri prepracovanosti a psychickej únave zo zabehaného života.

Gentian / Horček horký  Pomáha ľuďom, ktorí prepadajú skľúčenosti a pochybnostiam pri zhoršení stavu. Ich rozladenie má konkrétnu príčinu.

Gorse / Útesovec európsky  Pomáha ľuďom, ktorí sa už vzdali a prepadli beznádeji. Sú presvedčení, že ich situácia je beznádejná a že im už niet pomoci.

Scleranthus / Sklerant ročný  Pre ľudí, ktorí sa nevedia rozhodnúť medzi dvoma vecami. Chýba im vnútorná vyrovnanosť, skáču od jednej veci k druhej.

Wild Oat / Stoklas konáristý  Pre ľudí, ktorí v určitom momente svojho života nevedia ako ďalej. Napriek talentu a nemajú jasnú predstavu, čo by mali robiť a preto sú frustrovaní.

Cerato / Rožec  Pre ľudí, ktorý neveria vlastným názorom a hľadajú rady a odobrenie u druhých. Nedôverujú vlastnému úsudku.

Bachove esencie - pre život v radosti a nádeji

Star of Betlehem / Bledavka okolíkatá  Pomáha pri fyzickej a duševnej traume - pri nehodách, šoku zo zlej správy, úmrtí.

Willow / Vŕba biela  Na pocitu hnevu, bezmocnosti, sebaľútosti. Pomáha pri zlej nálade a mrzutosti. Pre ľudí, ktorí závidia druhým ich šťastie.

Elm / Brest  Pre ľudí, ktorí sú preťažení zodpovednosťou za druhých. Keď schopný človek náhle stratí sebadôveru a cíti, že už nevládze.

Pine / Borovica lesná  Pre ľudí, ktorých trápia silné pocity viny. Stále sa za všetko ospravedlňujú a berú na seba aj chyby ostatných.

Larch / Smrekovec opadavý  Pre ľudí, ktorým chýba sebavedomie. Majú pocit menejcennosti a neveria si aj keď majú určité schopnosti.

Sweet Chestnut / Gaštan jedlý  Na extrémne duševné útrapy, beznádejné zúfalstvo, silné pocity osamelosti a hlboký smútok.

Oak / Dub letný  Pre silných ľudí, ktorí strácajú silu, ale ignorujú vyčerpanie a pokračujú ďalej. Nevedia si dopriať odpočinok.

Crab Apple / Plané jablko  Pre ľudí, ktorí trpia pocitom nečistoty z niečoho. Sú príliš fixovaný na hygienu (aj duševnú). Často sa štítia telesných prejavov ako potenie, vylučovanie...

Bachove esencie - ži a nechaj žiť

Vine / Vinič hroznorodý  Pre dominantných a ctižiadostivých ľudí, ktorý chcú ovládať aj ostatných. Na kruté až bezcitné správanie voči druhým.

Vervain / Železník lekársky  Pre ľudí, ktorý sú posadnutý určitou myšlienkou, názorom.  Ich horlivé presvedčenie často vedie k napätiu a podráždenosti.

Beech / Buk lesný  Pre ľudí, ktorý su voči ostatným netolerantný. Neustále ostatným kritizujú a neprjímajú ich názory a správanie.

Chicory / Čakanka obyčajná  Pre ľudí, ktorí manipulujú s ostatnými. Myslia si, že všetko vedia najlepšie a neustále upozorňujú. Potrebujú neustálu pozornosť.

Rock Water / Voda pramenitá  Pomáha ľudom, ktorý sa na seba extrémne náročný. Potláčajú svoje fyzické potreby a často ich ovládajú dogmatické myšlienky.

Bachove esencie - keď chcete zostať sám sebou

Centaury / Zemežlč menšia  Pre ľudí, ktorý sa ľahko podriadia druhým a nevedia povedať "nie". Nechajú sa ovládať druhými.

Holly / Cezmína ostrolistá  Pre ľudí u ktorých sa objavuje žiarlivosť, zášť, hnev, zatrpknutosť až agresia. Často vnútorne veľmi trpia.

Agrimony / Repík lekársky  Na duševné trápenie, ktoré človek skrýva za usmievavú tvár. Pre veselých ľudí, ktorá vo vnútri prežívajú trápenie.

Walnut / Orech kráľovský  Pre ľudí, ktorý sa chcú chrániť pred vplyvmi a myšlienkami druhých. Pomáha prispôsobiť sa veľkým životným zmenám.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie