POZOR: Od 30.6.2022 do 5.7.2022 máme dovolenku. Objednávky, ktoré do dovolenky nestihneme vybaviť, budeme postupne vybavovat od 6.7.2022. Ďakujeme za pochopenie.

Ako pomôžu Bachove esencie počas tehotenstva

Bachova terapia harmonizuje matku počas tehotenstva, čo prispieva aj k zdravému vývinu dieťaťa. Všetko krásne a harmonické, čo matka počas tehotenstva vstrebe, sa prenesie aj na dieťa. Teda aj Bachova terapia ako harmonizujúci a jemný spôsob liečenia emotívnych stavov, bude mať na dieťa pozitívny účinok. Vďaka Bachovým esenciám bude matka menej podliehať psychickým výkyvom, zmenám nálad a stresu Dieťatko si bude tento pokoj užívať spolu s ňou.

Počas tehotenstva sa potreba konkrétnych Bachových esencií môže meniť, pretože žena prirodzene podlieha častej zmene rôznych nálad.

Walnut/Orech kráľovský - Tehotenstvo znamená v živote ženy veľkú zmenu. Možno sa s ňou neviete vyrovnať a máte obavy, čo táto zmena prinesie. Walnut vám pomôže túto zmenu prijať a spracovať.

Red Chestnut/Pagaštan pleťový - Budúca mamička sa vždy obáva o zdravie bábätka. Chce, aby bolo všetko v poriadku a očakáva nervózne výsledky z každého vyšetrenia. Strach o niekoho druhého vám pomôže prekonať práve Red Chestnut.

White Chestnut/Biely gaštan – Pomôže vám ak sa vám počas tehotenstva hmýria hlavou myšlienky a neviete nájsť pokoj mysle.

Olive/Oliva európska - Mnohé ženy počas tehotenstva pracujú a cítia sa vyčerpané. Vhodná esencia pre tento prípad je Oliva. Vracia silu a energiu po vyčerpávajúcom dni.

Impatiens/Netýkavka žliazkatá – Pomáha keď ste netrpezlivá a chcete, aby sa vaše dieťatko narodilo čím skôr.

Crab Apple/Plané jablko - Mnohé ženy vnímajú zmeny svojho tela počas tehotenstva negatívne, a nepáčia sa sami sebe. Crab Apple vám pomôže pozerať sa na fyzické zmeny svojho tela pozitívne.

Mimulus/Čarodejka škvrnitá - Keď sa blíži termín pôrodu, mnohé ženy bývajú vystrašené a obávajú sa ako pôrod prebehne. Vtedy treba použiť Mimulus.

Rock Rose/Devätorník peniažtekovitý – Pomáha ženám ktoré pri pomyslení na pôrodné bolesti prepadnú panike a hrôze.

Bachove esencie počas pôrodu:

Mimulus/Čarodejka škvrnitá – Pomôže vám, keď vás prepadne strach z kontrakcií alebo z pôrodu cisárskym rezom.

Star of Betlehem/Bledavka okolíkatá – Keď vás prepadnú náhle pôrodné bolesti, ktoré sú pre vás ako šok.

A samozrejme je tu Krízová esencia/Rescue Remedy. Mnoho žien, ktoré pred pôrodom a počas pôrodu užívali Rescue Remedy malo ľahký pôrod a rýchlo sa vyrovnali s popôrodným vyčerpaním. Rescue Remedy môže počas pôrodu znamenať veľmi rýchlu a účinný pomoc. Každý pôrod aj keď prebieha akokoľvek ľahko, je pre ženu a dieťa energetickým šokom a veľkou zmenou. Výbornou esenciou je aj Star of Betlehem/Bledavka okolíkatá. Začnite s užívaním už niekoľko dní pred pôrodom a môžete pokračovať aj niekoľko dní po pôrode, podľa toho ako sa cítite.

Bachove esencie po pôrode

Olive/Oliva európska – Keď ste unavená z nočného vstávania k bábätku, vymieňania plienok, kojenia...

Larch/Smrekovec opadavý – Prepadajú vás obavy,či sa staráte o bábätko dobre ? Pochybujete, či budete dobrá matka ?

Larch vám pomôže prekonať tieto pochybnosti a začnete si opäť veriť.

Elm/Brest – Užívajte Elm, keď máte pocit, že je toho na vás priveľa. Dodá vám pocit, že všetko dobre zvládate a budete vyrovnanejšia.

Red Chestnut/Pagaštan pleťový – Máte prehnaný strach o bábätko ? Nedokážete si užívať toto krásne obdobie, pretože vás neustále prepadá strach, či budevšetko v poriadku ? Red Chestnut vám opäť dodá istotu.

Mustard/Horčica poľná – Keď vás náhle prepadajú pocitu smútku a nemáte žiaden dôvod.

Walnut/Orech kráľovský – Keď si neviete zvyknúť na nový životný štýl spojený so starostlivosťou o dieťa.

Pine/Borovica lesná – Ak máte výčitky, že nemôžete bábätko kojiť. Obávate sa, že by to mohlo narušiť váš vťah a cítite sa kvôli tomu vinná.

Rescue krém – Výborný pomocník na popraskané a podráždené bradavky z kojenia. Obsahuje čistiacu esenciu Crab Apple.

Ako užívať Bachove esencie ?

Užívajte vybrané esencie tak často ako potrebujete. Esencie starostlivo vyberajte tak, aby odrážali to, ako sa skutočne cítite. Neužívajte viac ako 7 esencií naraz.

Užívajte 2 kvapky z každej vybranej esencie a 4 kvapky z Rescue Remedy - krízovej esencie.

Pri občasnom užívaní nakvapkajte vybrané esencie do pohára s vodou a popíjajte.

Pri pravidelnom užívané môžete z každej esencie kvapnúť dve kvapky do 30 ml mixovacej fľaštičky (z krízovej esencie 4 kvapky) a doliať neperlivou minerálkou. Z tejto fľaštičky potom užívajte 4 kvapky 4 x denne.

Na okamžité použitie môžete užiť neriedené esencie priamo z fľaštičky a opakovať podľa potreby.

Príjemné vonkajšie použitie Bachových esencií

Esencie sa môžu kvapnúť aj na pulzné body, spánky, pery... Takéto vonkajšie použitie je veľmi efektívne a poskytuje prvú pomoc. Počas tehotenstva alebo pôrodu môžete esencie pridať do menšieho množstva vody, urobiť obklad a priložiť na čelo. Pre väčšie pohodlie môžete esencie nakvapkať do fľaše s minerálkou a piť počas dňa.

Bachove esencie pre bábätká

Ak chcete použiť Bachove esencie pre bábätko, môžete mu kvapkami Rescue Kids jemne potrieť pulzné body na vnútornej strane zápästia.

Upozornenie: Originálne Bachove esencie sú úžasne jemné a bezpečné, pamätajte však na to, že sú konzervované 27% alkoholom. Preto je dobré, keď ich pridáte do vody a množstvo alkoholu sa tak úplne zminimalizuje.

Alkohol neobsahujú kvapky Rescue Remedy, Rescue Night a Rescue Kids.

Upozornenie: Ak máte akékoľvek pochybnosti o tom, či je pre vás Bachova terapia vhodná, poraďte sa so svojim lekárom.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie