Bachove esencie pre zvieratá

Bachova terapia sa s úspechom používa aj pre zvieratá. Zvieratá často dokonca reagujú na Bachove kvapky rýchlejšie ako ľudia. Nie sú zaťažené myšlienkovými návykmi, pochybnosťami a reagujú na liečbu prirodzene bez predsudkov.

Rescue Remedy - krízová esencia pre zvieratá

Zvieratá prežívajú rôzne emócie podobne ako ľudia. Sú veľmi senzitívne a citlivo reagujú na všetky neobvyklé situácie, stres, nervozitu majiteľa, nové prostredie, chorobu, odlúčenie od majiteľa...Každé zviera reaguje individuálne. Niektoré je apatické, iné sa prejavuje skôr agresiou alebo je veľmi rozrušené.

Pre všetky tieto stresové situácie je výborným pomocníkom Rescue remedy. Rescue Remedy je veľmi jemná a účinná pomoc pomocou ktorej váš miláčik lepšie zvládne stres prirodzeným a bezpečným spôsobom.  Pozitívne účinky Rescue Remedy u zvierat sa stále potvrdzujú a sú navyše dôkazom toho, ako skvele Bachove esencie pôsobia.

Kedy používať Rescue Remedy pre zvieratá ?

- stres z návštevy veterinára
- nervozita počas výstav
- úmrtie majiteľa, blízkej osoby
- choroba, poranenie
- počas silvestrovských osláv
- pri sťahovaní, zmene majiteľa
- cestovanie
- strachu z iných zvierat.....

FotkyFoto_1042429_XS

Dávkovanie Rescue Remedy u zvierat:

Pre malé domáce zvieratá (pes, mačka..):  4 kvapky  do vody alebo misky s jedlom

Pre väčšie zvieratá (kôň):  10- 15 kvapiek do vody alebo nádoby s jedlom

Zvieratám môžete Krízovou esenciou potrieť ňufák, labky, uši, krk..

Pred očakávanou krízovou situáciou môžete začať podávať Rescue Remedy už vopred.

Ako vybrať Bachove esencie pre zviera ?

Pri výbere esencií pre zviera je dôležitá správna interpretácia jeho správania.

Príklad: Pes, ktorý počas vašej neprítomnosti ničí zariadenie bytu môže byť v stave Holly (hnevá sa že ste odišli), Mimulus (bojí sa byť sám), Star of Betlehem (váš odchod je pre neho šok). 

Preto je potrebné dôsledne odsledovať správanie zvieraťa hľadať súvislosti. Nesprávne zvolená esencia síce neublíži, ale ani nepomôže. Vždy sa snažte sledovať celú osobnosť zvieraťa a odchýlky od jeho normálneho správania. Pozorujte jeho rituály, zvláštne signály, potreby, prejavy emócií...Vždy je veľmi dôležité brať do úvahy aj vzťah majiteľa a zvieraťa.

Použitie niektorých Bachových esencií u zvierat:

Walnut / Orech kráľovský - Keď má problém privyknúť si na nový domov alebo nového majiteľa. Tiež pomáha pri akejkoľvek významnejšej zmene, ktorá sa v rodine, kde zviera žije udeje. (nový člen rodiny, sťahovanie, nové zviera...)

Mimulus / Čarodejka škvrnitá - Pomáha plachým vystrašeným zvieratám. Skúste Mimulus, keď sa zviera bojí cudzích osôb, druhých zvierat, zľakne sa každého zvuku alebo pohybu...

Star of Betlehem / Bledavka okolíkatá - Keď zviera prežilo šok. Používa sa často u týraných zvierat, u zvierat, ktoré prežili nehodu, zranenie, zlé zaobchádzanie...

Larch / Smrekovec opadavý - Pre zvieratá, ktoré majú málo sebadôvery vo vzťahu k ľuďom aj k ostatným zvieratám. Stránia sa ľudí aj zvierat. Larch dodáva sebadôveru.

Vervain / Železník lekársky - Pre napäté a podráždené zvieratá, ktoré majú neprirodzene veľa energie.

Ak sa hlbšie zaujímate o použitie Bachových esencií pre zvieratá, odporúčame vám knihu Bachova terapie pro zvířata. Nájdete tam veľmi podrobne spracovanú problematiku použitia Bachových kvapiek u zvierat.