Naše tipy na využitie Bachových esencií

Prečítajte si naše tipy na praktické využitie Bachových esencií. Bachove kvetové esencie majú jemný harmonizujúci účinok na psychiku, emócie a energiu okolo nás. Pomáhajú prekonať náročné situácie počas dňa - v práci, doma, na cestách. Užívajú sa hlavne vnútorne, ale ich skvelé účinky oceníte aj pri vonkajšom použití. Ak máte ďalšie tipy a skúsenosti s využitím Bachových esencií, napíšte nám. Radi uverejníme aj vás tip.

Osvieženie a prečistenie vzduchu v priestore

Máte pocit, že v miestnosti ostalo "dusno", doľahla na vás nevysvetliteľná únava, pohádali ste sa s niekým alebo ste mali nepríjemnú návštevu ? Pridajte niekoľko kvapiek Rescue Remedy kvapiek do rozprašovača naplneného vodou, jemne pretrepte a rozprášte do vzduchu. Jemné kvapôčky vody zmiešané s Bachovými esenciami energeticky prečistia vzduch a atmosféru v miestnosti. Odporúčame vyskúšať aj po chorobe, počas alebo po smutnom čo stresujúcom období.

Príjemný očisťujúci a harmonizujúci kúpeľ

Niekoľko kvapiek vybraných Bachových esencií pridajte do kúpeľa.

Odporúčame:

Crab Apple keď máte potrebu fyzickej, psychickej a energetickej očisty
Rescue Remedy keď sa potrebujte "dať dokopy" a máte pocit vnútornej disharmónie
Aspen keď pociťujete nevysvetliteľnú úzkosť
Mimulus keď vás na druhý deň, čaká niečo, čoho sa bojíte
Olivu keď sa cítite fyzicky aj psychicky vyčerpaný
Mustard keď vás prepadol nevysvetliteľný smútok a melanchólia
Hornbeam keď sa vám do ničoho nechce a neviete sa rozhýbať

Stres a nervozita pri šoférovaní

Trávite veľa času na cestách, musíte sa sústrediť na dlhú náročnú, znervózňujú mestské zápchy alebo sa bojíte agresívnych vodičov ? Majte v aute po ruke Rescue pastilky. Obsahujú Rescue remedy - krízovú esenciu. Rescue remedy pastilky pôsobia presne ako klasické Rescue kvapky - harmonizujú, pôsobia protistresovo a minimalizujú napätie a nervozitu. Ich výhodou je, že sú chutné, môžete ich cmúlať a neobsahujú žiaden alkohol. Majú praktické balenie - v aute sa vám nevysypú.

Rescue Remedy kvapky pri úrazoch

Rescue Remedy kvapky by mali byť v každej domácej lekárničke. Pomáhajú pri rôznych úrazoch - poraneniach, vyvrtnutiach, zlomeninách, opuchoch, uštipnutí hmyzom... Ak ste sa zranili, užite 4 kvapky Rescue remedy v pohári s 1 dcl vody, aby ste sa upokojili.  Ak voda nie je k dispozícii, kvapnite 4 kvapky pod jazyk. Poranené miesto si jemne potrite niekoľkými kvapkami z Rescue remedy. Kvapky pomáhajú zmierniť bolesť a šok ešte predtým ako navštívite lekára alebo vám bude poskytnutá prvá pomoc.

Rescue Remedy pre rastliny

Rescue remedy kvapky majú priaznivý účinok na všetky živé organizmy vrátane rastlín. Pridajte do vody na zalievanie rastlín (asi do 3/4l)  4 kvapky Rescue remedy/Krízovej esencie a polievajte touto zmesou rastliny keď:

sú zvädnuté lebo ste ich dlhšie zabudli poliať
po presádzaní
keď rastline zmeníte umiestnenie
keď zbadáte, že rastlina vysychá a "nedarí sa jej"

Rastlinu takto polievajte najmenej týždeň, aby sa stabilizovala a získala blahodárnu oživujúcu energiu. Veľmi pomáha aj rozprašovač s vodou s pridaním Rescue kvapiek. Túto zmes rozprašujte 1-2 krát denne na celú rastlinu. Oslabené rastliny chytia druhý dych, živú zelenú farbu a v čase rastu vyhodia nové mladé výhonky.

Akútne a chronické bolesti

Rescue Remedy kvapky sa úspešne používajú ako podporný prostriedok pri rôznych ochoreniach. Pomáhajú prekonať a lepšie znášať akútnu bolesť hlavy, zubov.  Krízová esencia naštartuje vlastné liečivé sily organizmu, urýchľuje uzdravovanie a dodáva posilňujúci energiu počas zotavovania sa z choroby alebo po operácii. Bachove kvapky sa môžu kombinovať s akoukoľvek inou liečbou - štandartnou či alternatívnou. Nemajú žiadne vedľajšie účinky a nie je možné sa nimi predávkovať.  Ak pacient počas liečby užíva Rescue remedy, je pravdepodobné, že sa rýchlejšie uzdraví. Rescue kvapky pripravujú organizmus na samoliečiaci proces a obnovujú vlastné obranné sily organizmu. Tiež prispievajú k väčšej psychickej pohode počas liečby.

V akútnych prípadoch užívajte 4 kvapky Rescue remedy každých 5 minút až do zlepšenia stavu. Pri chronických ochoreniach sa Rescue remedy môže užívať pravidelne, dlhodobo 4 x denne 4 kvapky. Pri chronických ochoreniach pouvažujte aj nad výberom ďalších Bachových esencií.

Copyright © Bachovekvapky.sk